Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 26239
تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1392 9:40
تعداد مشاهدات : 10590

راهنمای سیما بلاگ

راهنمای سیما بلاگ؛ سرویس بلاگ تخصصی و دانشگاهی دین و رسانه

 

راهنمای ساخت و ثبت تنظیمات وبلاگ:

1-    ثبت نام و ساخت وبلاگ:

برای ساخت وبلاگ در «سیمابلاگ» ابتدا باید کاربر عضو«سیمابلاگ» شده و سپس با ورود به ساخت وبلاگ جدید اطلاعات کاربری خود ایجاد نماید.

*در ثبت نام عضویت می بایست یک نام کاربری (username)برای تمامی خود در نظر بگیرید.

بنابراین اگر آدرس خاصی مد نظر شماست تنها کافیست نام خود (yourname)را به عنوان نام کاربری وارد کنید. در انتخاب نام کاربری خود دقت کنید تا در آینده نیاز به تغییر آدرس وبلاگ و ایجاد وبلاگ جدید نباشد.

در سیما بلاگ آدرس اینترنتی وبلاگ شما به عنوان امکانی خاص، می تواند غیر از شناسه عضویت شما باشد،که به  بصورتusername.simablog.com خواهد بود.

 از آنجا که ممکن است شناسه کاربری خود و یا وبلاگ خود را فراموش نمایید ترجیحا برای هر دو از یک شناسه usernameاستفاده نمایید.

2-   تنظیمات وبلاگ

 الف: تنظیمات ضروری

نوع نمایه شدن وبلاگ بسته به تنظیماتی است که شما اعمال می کنید، از این رو پس از عضویت و ایجاد شناسه لازم است وبلاگ نویس تنظیمات زیر را انجام دهد.


1- عنوان وبلاگ
عنوان وبلاگ آزاد است. اما با توجه به اینکه عنوان خوب در شناخته شدن شما و معرفی به موتورهای جستجو تاثیرمستقیم دارد؛ پیشنهاد می شود عناوین تکراری و بسیار معمول و یا عنوان وبلاگ های مشهور برای وبلاگ خود انتخاب نکنید. یک عنوان اختصاصی به خوانندگان وبلاگ شما کمک خواهد کرد تا آنرا راحتتر به خاطر بسپارند .
* عنوان وبلاگ در هدر وبلاگ نمایش پیدا می کند و قابل ویرایش بوده و می تواند فارسی یا لاتین باشد.


2- شرح وبلاگ" شعار وبلاگ"
نوشتن یک توضیح کوتاه برای وبلاگ - در تنظیمات عمومی بخش شرح وبلاگ- می تواند به خوانندگان کمک کند تا با زودتر با نوع و سبک نوشته های وبلاگ یا نظرات نویسنده آن آشنا شوند.  بنابراین انتخاب شرحی مناسب به شما کمک می کند وبلاگ بهتری داشته باشید.

* از شرح وبلاگ که در زیر عنوان هدر نمایش پیدا می کند به عنوان شعار وبلاگ هم یاد می شود


3- درباره وبلاگ "وبلاگ نویس"
درباره وبلاگ امکانی است برای درج عکس و یا لوگو وبلاگ و یا وبلاگ نویس همچنین نوشتن توضیحاتی در معرفی وبلاگ که این معرفی سومین امکانی است که در کنار عنوان و شرح خلاصه به موتورهای جستجو شناسانده می شود.

عکس درباره وبلاگ نباید از عکسpix 180*180 نهایت  k15  بیشتر باشد.

 

4-    موضوع وبلاگ

 برای قرار گرفتن وبلاگ در دسته های موضوعی تخصصی سایت لازم است وبلاگ نویس یک یا چند موضوع را در تنظیمات عمومی وبلاگ انتخاب کند

     توجه داشته باشید که حداقل یکی از 4 موضوع اصلی: وبلاگ های دانشجویی، اساتید، رسانه ای و دانش آموختگان را انتخاب نمایید تا بصورت پویا در لیست ها درگاه سیما بلاگ بروز رسانی های شما معرفی شود.

 
ب: دیگر تنظیمات

 1-    تعداد پست ها در صفحه نخست
این عدد که بصورت پیش فرض عدد 10 میباشد تعداد مطالبی را نشان میدهد که از آخرین مطالب ارسالی و در صفحه نخست وبلاگ نشان داده میشود. این عدد میتواند بین پنج تا سی باشد .

 در نظر داشته باشید مطالب زیادی را در طی روز یا هفته وارد میکند میتواند با تعیین عدد بالاتر به خوانندگان در خواندن مطالب قبلی کمک کنید. همچنین تعیین اعداد کمتر میتواند سرعت بارگذاری و نمایش صفحه نخست وبلاگ شما را افزایش دهد.

 2-     نحوه نمایش تاریخ و زمان پست ها
این دو مورد نحوه نمایش تاریخ و زمان ارسال و یا تنظیم مطالب را در صفحات وبلاگ مشخص میکند.

 3-     نحوه نمایش تاریخ آرشیو
یکی از امکانات سیمابلاگ ، نمایش آرشیو ماهیانه یا هفتگی مطالب وبلاگ است. این امکان به خوانندگان وبلاگ کمک میکند تا با سرعت و راحتی بیشتر مطالب قبلی موجود در آرشیو وبلاگ را بخوانند.

4-    نحوه آرشیو مطالب وبلاگ
شما میتوانید نحوه آرشیو مطالب خود را مشخص کنید. اگر حجم مطالب و یا تعداد پستهای شما کم هست بهتر است که آرشیو ماهیانه را انتخاب کنید در چنین حالتی مطالب ارسالی در طول یک ماه در یک صفحه ذخیره و نمایش داده خواهد شد. اما اگر حجم مطالب و تعداد پستهای شما خیلی زیاد هست می توانید شیوه هفتگی را انتخاب کنید، در چنین حالتی مطالب ارسالی در هر هفته در یک صفحه مشخص نمایش داده خواهد شد.

 در حال تکمیل و ویرایش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :